Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Vždycky jsem
si přála
plnější dekolt

Paní Lenka, 36

Zvětšení prsou s implantáty

Kvůli svým malým prsům jsem se vlastně celý život trápila. Styděla jsem se nosit trička nebo halenky s výstřihem a například na koupaliště jsem zásadně nechodila. Děti a manžela jsem tam posílala samotné. Představa, že někdo cizí uvidí můj odhalený plochý hrudník, pro mě zkrátka byla nesnesitelná.

O plastické operaci prsou jsem snila už od svých dvaceti let. Na to, abych své přání proměnila ve skutečnost, mi ale chyběla odvaha. Později jsem se vdala a manželovi jsem se líbila taková, jaká jsem byla, takže ani po téhle stránce mě k radikálnímu řešení v podstatě nic nenutilo. Jenže jsem se sebou stejně nebyla spokojená. Ani manželovo neustálé povzbuzování a lichotky na mém nulovém sebevědomí prostě nic nezměnily.

Když se nám později narodily dvě dcerky a já je odkojila, zůstala moje prsa ještě menší než dřív. Pamatuji si, že jsem tehdy všem ženám, ke kterým byla příroda štědřejší, normálně záviděla. Nedokázala jsem se svého mindráku z prsou zaboha zbavit. A další úskalí pro mě samozřejmě znamenalo nakupování spodního prádla a plavek. Žádné podprsenky mi nikdy neseděly a i když jsem sáhla po té nejmenší velikosti, v košíčku bylo pořád prázdno.

Jednoho dne jsem se ale sama na sebe naštvala. Žijeme přece jen jednou, tak proč se zbytečně trápit? Zvětšení prsou dnes ženy navíc podstupují docela běžně. Dávno nejde o žádný výjimečný zákrok, a tak jsem do toho šla. Dnes jsem za svoje rozhodnutí neuvěřitelně šťastná. V MEDICOM Clinic mi totiž můj sen splnili přímo do puntíku! Operace proběhla bez problémů a i hojení šlo hladce. Teď se nejvíc těším, jak si nakoupím spoustu pěkných topů a samozřejmě i nové podprsenky – tentokrát už košíčky velikosti C!

Foto: Anna Kovačič

Slovo lékaře

Prim. MUDr. Petr Pachman

Paní Lenka měla poměrně malá prsa a subtilní hrudník. Pro co nejpřirozenější a zároveň nejhezčí efekt jsem jí doporučil zvolit anatomické implantáty o velikosti 315 ml. Ty ve výsledku pěkně zvýraznily kontury Lenčiných vlastních ňader. Implantáty jsem situoval pod velké prsní svaly přístupem vedeným standardně z podprsních rýh. Celá operace trvala něco málo přes hodinu, probíhala hladce a obešla se bez jakýchkoliv komplikací. S výsledkem zákroku jsem velmi spokojený nejen já, ale podle poslední kontroly mohu potvrdit, že stejně tak i moje klientka.

Prim. MUDr. Petr Pachman
Plastický chirurg

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642