Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Hezčí postavu
jsem snad
nikdy neměla

Paní Lenka, 34

Plastická operace břicha a modelace poprsí

Na mé postavě se značně podepsaly tři děti – moji synové. V těhotenství s každým z nich jsem vždycky nabrala okolo 20 kil a následně je zase zhubla, ale povislá kůže mi na bříšku už bohužel zůstala. Ostatně ani moje prsa nevypadala po takovém zápřahu zrovna přitažlivě... Byla nesouměrná, bez tvaru a opravdu hodně povislá. Když jsem jela na kolo, musela jsem si brát třeba dokonce dvě podprsenky, aby mi prsa při jízdě nijak nepřekážela. Za svou postavu jsem se hrozně styděla a čím dál víc jsem toužila po plastické operaci, díky které by moje tělo zkrásnilo a já se v něm mohla cítit podstatně lépe.
 
Nakonec jsem se rozhodla svou proměnu zrealizovat a vybrala jsem si k tomu právě MEDICOM Clinic s pobočkou v Praze. Tam se mě ujal moc příjemný a sympatický plastický chirurg, pan doktor Pavel Horyna, který při konzultaci abdominoplastiky, tedy plastické operace břicha, zjistil, že mám nejen rozestoupené břišní svaly, kvůli nimž jsem měla bříško navíc ošklivě vypouklé, ale také pupeční kýlu. Můj problém s kýlou ale pan doktor naštěstí vyřešil v průběhu jednoho zákroku – během provádění abdominoplastiky spolu s řešením rozestupu břišních svalů.
 
Operace břicha dopadla velmi dobře a ani v průběhu rekonvalescence jsem neměla žádné problémy. Řekla bych, že ze všeho nejhorší pro mě vlastně bylo, abych vydržela pět týdnů po operaci spát pouze na zádech. Díky velké pomoci mého manžela jsem všechno ostatní zvládala na jedničku a mohla jsem se chystat na druhou plánovanou operaci – na modelaci poprsí, kterou jsem měla podstoupit u téhož pana doktora.
 
Přiznávám, že modelace poprsí jsem se bála o něco víc, než předchozí plastiky břicha. Uplynuly totiž jen dva měsíce a mě čekal už druhý zákrok v celkové narkóze. Jakmile jsem ale dorazila na kliniku a promluvila si s panem doktorem, všechny obavy ze mě tak nějak přirozeně spadly. Na klinice se na mě všichni usmívali, byli ke mně vlídní a empatičtí, to mi hodně pomohlo.
 
Také moje druhá operace tedy na konec proběhla úspěšně. Dokonce jsem se už hodinu po probuzení na pokoji dokázala postavit a vstát z postele. Dalších šest týdnů mě ale opět čekalo spaní výhradně na zádech a k tomu i nošení speciální elastické podprsenky bez kostice. Naštěstí mi ale doba hojení celkem rychle utekla a já se už brzy radovala z vybírání vysněných dvoudílných plavek, které jsem si nemohla dovolit už léta. Dnes se cítím opravdu báječně. Moje sebevědomí je, myslím si, na zdravém a velmi příjemném maximu. Aby také ne, vždyť hezčí postavu jsem snad nikdy neměla!

Slovo lékaře

Prim. MUDr. Pavel Horyna

Paní Lenka k nám na kliniku přišla, protože chtěla řešit vzhled svého těla po třech porodech. Trápila ji povislá prsa a dále nevzhledný tvar břicha, který byl způsobený povolením celé břišní stěny. Na břiše měla viditelnou řasu v podbřišku, kterou způsobilo ochabnutí měkkých tkání. Dále byl patrný i rozestup přímých svalů břišních, proto měla břicho vypouklé. Nakonec paní Lence vadily i četné strie v této partii. V oblasti pupku a nad pupkem měla paní Lenka navíc pupeční kýlu. Řešením problémů s břichem se stala abdominoplastika, tedy plastická operace břicha. Během té jsme klientce odstranili přebytečnou tkáň stěny břišní, sešili jsme svaly a odstranili i pupeční kýlu. Jak jsem zmínil, kromě úpravy bříška však paní Lenka toužila také po vylepšení vzhledu poprsí, které bylo po opakojených kojeních povolené a vychudlé. Dva měsíce po plastické operaci břicha proto klientka podstoupila i modelaci poprsí s korekcí lehké asymetrie – levé prso měla mírně větší. Po krátkodobé jednodenní hospitalizaci na klinice jsme klientku propustili do domácího léčení. Byla poučena o dodržování klidového režimu a o nutnosti nosit trvale 6 týdnů po zákroku kompresivní elastickou podprsenku. S výsledky obou zákroků jsem spokojený a doufám, že stejně tak i naše klientka.

Prim. MUDr. Pavel Horyna
Plastický chirurg

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642