Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Kvůli velkým prsům
jsem si toho
dřív dost odpírala

Paní Jana, 39

Modelace a zmenšení prsou

Vždycky jsem byla typem ženy, za kterou se muži rádi otáčeli. Měla jsem totiž celkově drobnou postavu a zároveň velká, pevná a kulatá prsa. Moje známé mi také záviděly, že kdykoliv jsem zhubla, velká prsa mi stejně zůstala. A pokud jsem naopak přibrala? Zase to bylo vidět jedině v dekoltu. Až do otěhotnění jsem prostě měla ideální prsa, nebylo si nač stěžovat.

Po dvou těhotenstvích už to ale s mými prsy tak růžové nebylo. Podprsenky velikosti 70 C jsem musela vyměnit za 75 F. K bolestem zad a krční páteře se často přidávala i hlava, navíc jsem se začala hrbit. V létě se mi kůže pod těžkými prsy nepříjemně potila, dělaly se mi opruzeniny. O tom, jak těžké bylo sehnat vršek od plavek nebo novou podprsenku radši ani nemluvě. Nemohla jsem ani sportovat, tancovat, běhat s dětmi... Časem jsem svá prsa kvůli tomu začala vyloženě nenávidět.

Z mého zoufalství a pocitů bezradnosti mě vysvobodila až plastická operace – zmenšení prsou včetně modelace. Dneska jsem šťastná, že jsem sebrala odvahu a šla do toho. Je ze mě totiž úplně jiný člověk. Konečně můžu dělat vše, co jsem si dřív kvůli obřím prsům odpírala. Každé ženě s podobnými starostmi bych tenhle zákrok jen doporučila. Uděláte něco pro svůj lepší pocit i pro zdraví.

Slovo lékaře

Prim. MUDr. Pavel Horyna

Paní Jana měla velké a pokleslé poprsí, které ji trápilo z estetického i zdravotního hlediska. Provedli jsme jí proto tzv. redukční modelační mammaplastiku. Principem operace bylo odstranění přebytku kůže a žlázy v dolní části prsů. Poté jsme prsa pěkně vymodelovali a směrem nahoru zpevnili. Klientce jsme provedli také zmenšení prostorného dvorce. Pro lepší hojení a minimalizaci otoků jsme použili tkáňové lepidlo. Operace v celkové narkóze trvala necelé 3 hodiny a vše proběhlo bez komplikací.

Prim. MUDr. Pavel Horyna
Plastický chirurg

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642