Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Po třech porodech
moje kůže na
břiše stávkovala

Paní Hana, 35

Plastická operace břicha

Odjakživa jsem toužila po velké rodině a moje přání se mi splnilo – dnes jsem maminka tří super kluků. Porodní váha každého z nich se ale pohybovala okolo 4 kg, což se na mojí menší a drobnější postavě (měřím jen 158 cm) chtě nechtě projevilo. Protože ráda sportuji, neměla jsem problém shodit během těhotenství nabraná kila, ale horší to bylo s povolenou kůží na břiše. Ani cvičením jsem se jí zaboha nemohla zbavit.

Kvůli povolené kůži jsem raději nenosila upnutější trička a každé moje kalhoty musely mít vysoký pas. Největší trauma pak pro mě logicky znamenalo svlékání. Dokonce jsem se nestyděla jen před manželem, ale i před svými dětmi.

Přála jsem si mít zase hezky pevné i ploché bříško, a tak jsem se objednala na konzultaci do MEDICOM Clinic. Na klinice se mě ujal moc příjemný pan doktor, který mi sdělil, že jsem typickou adeptkou na plastickou operaci břicha. Právě ženám po opakovaném těhotenství se prý tenhle zákrok provádí nejčastěji. Podle jeho slov totiž v průběhu těhotenství dochází k rozestupu přímých břišních svalů a k narušení jejich vazivového spojení.

Z operace jako takové jsem strach neměla. Ani pooperační bolesti jsem dopředu neřešila. Bála jsem se jediného – jak rychle budu po zákroku zase fungovat, abych se mohla postarat o děti. Hojila jsem se ale moc dobře a už po 10 dnech od operace jsem tedy všechny běžné činnosti v pohodě zvládala. Dneska jsem šťastná, že jsem se k operaci rozhoupala. Vrátilo se mi moje dávno ztracené sebevědomí, připadám si jako znovuzrozená!
 

Slovo lékaře

Prim. MUDr. Pavel Horyna

Abdominoplastika řeší problém povislé kůže a povolené břišní stěny. Paní Hanka byla pro zákrok vhodnou adeptkou. Operace proběhla v celkové anestezii a trvala přibližně 2 hodiny. Během zákroku jsem odstranil přebytek kůže s podkožím a sešil rozestup přímých břišních svalů. Výsledkem zákroku byl odstraněný val z podbřišku a zpevněné ploché bříško zepředu i z profilu. Operace i rekonvalescence proběhla bez komplikací. Po zákroku jsme jizvu ještě zjemnili a doladili na naší dermatologii.
 

Prim. MUDr. Pavel Horyna
Plastický chirurg

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642