Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Kvůli velkým
prsům mě neustále
bolela záda

Paní Vítězslava, 36

 

Zmenšení prsou včetně modelace

Kvůli prsům velikosti F jsem trpěla permanentní bolestí zad a sehnat hezké nebo dobře padnoucí spodní prádlo bylo přímo nereálné. Na jejich tvaru i velikosti se navíc nechvalně podepsaly také moje dva porody – po tom druhém jsem měla prsa opravdu hodně velká, těžká a z toho důvodu i dost skleslá. Nakonec mi velká prsa vadila vlastně i při práci. Pracuji jako manikérka a když jsem se snažila nahnout k rukám klientky, prsa mi neskutečně překážela.

Rozhodla jsem se proto podstoupit zmenšení prsou. Zákroku jsem se nejdřív trochu bála, ale zároveň jsem se moc těšila na výsledek a byla na něj opravdu dost zvědavá. Protože se jednalo o zmenšení prsou včetně modelace, operace byla o něco náročnější. Na sále jsem byla v celkové narkóze 2–3 hodiny. Podle slov pana doktora ale vše proběhlo hladce a po operaci jsem se i dobře hojila.

Dnes mám z původních prsou velikosti F větší C a ta změna je prostě úžasná. Kromě toho, že prsa vypadají na pohled krásně, působím na lidi kolem sebe i celkově štíhleji. A to hlavní? Konečně jsem se zbavila svých každodenních bolestí zad. Všechny výhody zákroku jsou podle mého názoru přímo k nezaplacení. Fakt to za to stojí!
 

Slovo lékaře

Prim. MUDr. Pavel Horyna

Paní Víťa k nám přišla s požadavkem na zmenšení prsou. Byla typickou klientkou takové operace. Měla od dvou porodů prsa pokleslá a doufala ve zdravotní i estetický efekt zákroku. Redukční mammaplastika spočívá ve zmenšení a modelaci prsou. Podle nákresu jsem redukoval kožní kryt, posunul dvorce do zvýšené polohy a nakonec vymodeloval nový tvar poprsí. Z pravého prsu jsem odebral 500 g tkáně, z levého něco přes 400 g. Operace i pooperační průběh se obešel bez komplikací.

 

Prim. MUDr. Pavel Horyna
Plastický chirurg

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642