Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pevné bříško
je pro mě jako
malý zázrak

Paní Veronika, 25

Abdominoplastika a ultrazvuková liposukce boků 

Když jsem se narodila, rodiče se od mojí pediatričky dozvěděli, že mám atrofii břišních svalů. Vrozená vada způsobila, že jsem měla svaly povolené a nešly mi ani cvičením zpevnit. Postupem času jsem se s tím smířila. Jenže pak jsem se vdala a dva porody, které navíc přišly rychle po sobě, byly na břichu dost znát.

Ještě než se moje tělo totiž stačilo vzpamatovat z jednoho těhotenství a porodu, už jsem čekala další miminko. Dnes mám dvě krásné a zdravé holčičky, ale jejich cesta na svět dala mému břichu zkrátka pořádně zabrat. I když jsem si po celou dobu těhotenství břicho důkladně mazala, kůže mi na něm hodně popraskala a svaly se ještě víc povolily. Jediným řešením se pro mě proto stala plastická operace břicha.

Pro celkově dokonalejší výsledek zákroku a symetrický dojem z postavy mi pan doktor na klinice doporučil i liposukci boků. Souhlasila jsem. Říkala jsem si, že když už, tak už… Ať jsem konečně krásná. Vybrali jsme spolu ultrazvukovou liposukci. Je prý k tělu šetrnější. Kůže se po ní snadněji přihojuje zpátky k podkoží a dokonce ani modřiny a otoky se po zákroku tolik nevytvářejí. V jednom zákroku s liposukcí jsem podstoupila také plastickou operaci břicha.

Nedokážu ani slovy popsat, jak dobře se dnes cítím. Přijde mi to jako malý zázrak. Baví mě nakupovat nové oblečení, plavky, spodní prádlo… A konečně jsem se za svou postavu přestala stydět před manželem! Všichni mi říkají, jak jsem prokoukla. Dámy, opravdu doporučuji!
 

Slovo lékaře

Prim. MUDr. Pavel Horyna

Operační výkon jsme zahájili liposukcí boků ultrazvukovou metodou. Zákrokem jsme klientce odstranili přebytečnou tukovou tkáň v dané partii. Paní Veroniku zároveň trápil rozestup přímých břišních svalů, a tak jsme současně provedli i jejich sešití. Při operaci jsme použili tkáňové lepidlo. Usnadňuje přilnutí kůže k podkoží, urychluje hojení a minimalizuje otoky po operaci. Celý zákrok trval 2–3 hodiny a proběhl v celkové anestezii. Klientka po něm zůstala 1 den na klinice.

Prim. MUDr. Pavel Horyna
Plastický chirurg

Předchozí Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642