Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Už žádné
hlídání prsou
ani široká ramínka

Paní Aneta, 32

Zmenšení prsou, tzv. redukční mammaplastika

Můj příběh začal před mnoha lety, a sice v pubertě, když se mé tělo začalo měnit. S rostoucím poprsím jsem se dostala do hledáčku závistivých spolužaček a vysmívajících se spolužáků. Mé sebevědomí šlo rychle dolů a to, co jiné záviděly, já nenáviděla. Po druhém dítěti vzhled i velikost mého poprsí začaly být neúnosné. Cítila jsem se nesmírně frustrovaně. Mým snem byly pro jiné zcela běžné věci, jako nosit v létě tílka, sportovat a odložit svazující podprsenky. V rozhodnutí mě podpořil i primař MUDr. Pavel Horyna z pražské kliniky MEDICOM Clinic.

“Zmenšením prsou jsem mohla jedině získat.” 

Jsem aktivní člověk, odjakživa neumím sedět na místě. A protože mám ráda zaměstnanou hlavu, k mateřské dovolené a výchově dvou dětí jsem si našla rovnou dvě zaměstnání. Mé objemné poprsí mě však brzdilo. Toužila jsem nosit slušivé košile bez toho, aby se mi rozepínaly knoflíky, běhat s pocitem lehkosti, nemít z tíhy dekoltu věčně bolavá záda nebo přitisknout k sobě děti, aniž by všude byla prsa.

“Klinika působí jako oáza klidu, kam se pokaždé těšíte.”

Pro zmenšení poprsí jsem byla pevně rozhodnutá, nebála jsem se. Až mě překvapilo, jaký klid jsem před zákrokem cítila. Věděla jsem, že budu v rukou profesionálů. První konzultace s MUDr. Pavlem Horynou se odehrála v příjemném duchu a dodala mi naprostou důvěru. Ihned jsme si s panem primářem rozuměli a já jsem mu popsala své přání. Pan doktor mi ukázal možnosti a navrhl, jak bychom mohli dosáhnout co nejlepších výsledků. Operace i následná rekonvalescence trvaly krátce a vše probíhalo v pořádku. Cítila jsem se už týden po operaci výborně a hlavně o dost lehčí. 

“Okolí si myslelo, že jsem zhubla.” 

Okolí si mé proměny samozřejmě všimlo a já slýchávám samou chválu. Mnozí si mysleli, že jsem zhubla. To mi dodalo ještě větší sebevědomí a radost z výsledku. Pocit, že můžu jít do obchodu se spodním prádlem a koupit si to, co se mi opravdu líbí, je neskutečný. Dokonce jsem se konečně zbavila svého zlozvyku – neustálého upravování podprsenky. Moje prsa nyní drží tam, kde mají. Užívám si svobodu a konečně žiju naplno.
 

Slovo lékaře

Prim. MUDr. Pavel Horyna

Paní Aneta se na mne obrátila s prosbou o řešení objemného a těžkého poprsí, které ji roky trápilo. Po dvou porodech a kojení navíc došlo k výraznému poklesu prsou, a tím k přetížení a bolestem páteře a nepříjemnému zařezávání ramínek podprsenky. Vzhledem ke zdravotním a chronickým potížím, aktivnímu věku a k přání klientky jsem doporučil redukční mamoplastiku. Při tomto zákroku prsy zároveň zmenšíme a modelujeme. Hojení a pooperační průběh byl v naprostém pořádku a profit zákroku je pro Anetu obrovský.

Prim. MUDr. Pavel Horyna
Plastický chirurg

Další

Přijďte na
nezávaznou konzultaci

Volejte 

800 254 642